Kadirli OSB´ye 15 Milyonluk Yatırım

Kadirli OSB´ye büyük yatırımlar gelmeye devam ediyor.

Türkiye´nin Lider süt ve süt tozu üreticilerinden ENKA SÜT Kadirli´ye 15 Milyon TL´lik yatırım için imza attı.

Kadirli Kaymakamlığı toplantı salonunda yapılan toplantıda Enka Süt yetkilileriyle sözleşme imzalandı.

Kadirli Kaymakamı Necip Çakmak, süt ve süt ürünlerinde lider bir kuruluş olan ENKA süt, süt ürünleri ve süt tozu imalatı için Kadirli OSB’den 30000m2 arazi tahsis edildi dedi. Kadirlimize hayırlı olsun diyen Kaymakam Çakmak Kadirli OSB´nin yatırım merkezi haline geldiğinin altını çizdi.

İlk etapta, 15 milyon TL yatırım yapılacaklarını ve 70 kişi istihdam edeceklerini söyleyen Fabrika yetkilileri Fabrika için yer tahsisinin imzalarını attı.

Kadirli Belediyesinin şirketi Kadirli Org İmar İnş. Ltd. Şti, yaklaşık 750 bin TL´lik yatırımla yaklaşık 5000 m2 arsa tahsisi Kaymakam Çakmak ve Belediye Başkanı huzurunda törenle imzaları atıldı. Kadirli Org. İmar İnş. Ltd. Şti. OSB´de 10 kişi istihdamla parke bims vb. ürünleri imal edileceği belirtildi.

Kadirli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Kaymakm NECİP ÇAKMAK Belediye Başkanı Dr. ÖMER TAHRAN ve Kadirli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın HASAN KATSAL´ın katkılarıyla, büyük yatırımcıları Kadirli OSB´ye getirme çalışmaları son hızla devam ettiği bildirildi.

Related posts