Nihat Ergün Kadirli OSB´yi ziyaret etti

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Osmaniye´nin ardından Kadirli Organize Sanayi Bölgesi (Osb)´nde de incelemelerde bulundu.

Bakan Nihat Ergün, Osmaniye ziyaretinden sonra Kadirli-Andırın Gelişim Platformu tarafından düzenlenen Çanakkale Savaşı´nı anlatan fotoğraf sergisinin açılışını yaptı. Daha sonra Kadirli Osb´ye giden Bakan Ergün, Osb´de kurulu olan Emta Kablo Fabrikası´nı gezerek, şirket müdüründen fabrika hakkında bilgi aldı.

Kadirli Osb Başkanı Ali Karadana´nın yaptığı sunum ardından burada bir konuşma yapan Bakan Ergün, “Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi, ilk kurulduğundan bu güne sürekli olarak büyüdü. Şu anki alanı, ilk kurulduğu yıldan 10 kat daha büyük. Buradaki yatırımcılar için doğalgazın önemli olduğunu biliyoruz inşallah, 2,5 ay gibi kısa süre içerisinde Kadirli Organize Sanayi Bölgesi doğalgaza kavuşacak ve 4 ay içerisinde de yolu yapılacak.” dedi.

Kadirli Organize Sanayi Bölgesi´ne doğalgaz sağlayacak olan firma yetkilisi, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu yetkilisi, Kadirli Kaymakamlığı, Kadirli Ticaret Odası başkanı doğalgaz alım sözleşmesini birlikte imzaladı.

Related posts